Omuz Ağrısı Tedavisi

Günümüzde birçok kişinin şikâyetleri arasında omuz ağrısı yer almaktadır. Genelde omuz ağrıları Aşırı güç kullanma, düşme, İleri yalanmaya bağlı olarak dejenerasyon, Tekrarlayıcı hareketler gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Omuz ağrılarına yakalanan hastalarda genelde devamlı ağrı, kas güçsüzlüğü ve omuzları hareket edememe gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu tür hastalığa yakalanan kişiler açısından büyük bir risk faktörü oluşturduğundan dolayı tedavilerinin bir an evvel yapılması, hasta açısından büyük önem arz etmektedir. Genelde bu tür sorunlar her ne kadar 40 üstü yaşlarda daha sık görülse de kimilerinde daha erken yaşlarda da görülebilme olasılığı söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple omuz ağrıları tedavileri mutlaka yapılması gerekir.

Omuz Ağrısı Tedavi Yöntemleri

Omuz ağrılarında en güvenilir ve başarılı tedavi yöntemlerinden biriside fizik tedavidir. Fakat genelde derinin alt tabakasında oluşabilecek yırtıklara karşı da farklı tedavi seçenekleri ortaya çıkabilmektedir. Tedavi Sürecinde genelde soruna bağlı olarak tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Tedavi süreci içerisinde hastanın durumuna bakılarak dinlenme, sıcak ve soğuk uygulama, esneme, fizik tedaviler, Kortizon enjeksiyonları ve İlaç tedavi seçenekleri yer almakta ve hastanın sağlık durumuna göre bu tür yollara başvurulmakladır.

Fakat genel olarak omuz ağrılarında fizik tedaviye başvurulmaktadır. Ağrı sırasında omzun ağrı öncesi aktivite düzeyine ulaşabilmesi adına fizik tedavi yöntemine başvurulmaktadır. Hastalığın seviyesi ve aşamalarına göre fizik tedavilerde de esneklik söz konusudur