En Uygun Cinsel İlişki Pozisyonları

En Uygun Cinsel İlişki Pozisyonları

Sağlıklı bir evlilik için cinsel yaşamın iyi olması gereklidir. Sağlıklı cinsel beraberlik için eşler arasında uyarılma ve uyum oldukça önemlidir. İlişki sırasında istek ve arzunun hat safhada olması da oldukça önemlidir. İlişkiyi doruklarda yaşamanız için birçok cinsel ilişki pozisyonu bulunmaktadır. Kendi yaşam tarzınıza ya da zevkinize en uygun pozisyonu seçerek cinsel yaşamınıza canlılık katabilirsiniz.

Erkeğin Üste Olduğu Pozisyonlar

1-)Erkeğin üste olduğu hakimiyetin erkekte olduğu bu pozisyon diğer pozisyonlardan daha elverişlidir ve bu pozisyonda birleşme uzun süreli ve daha duygusal yaşanabilir.

2-)Cinsel yaşamda bayanın en çok gevşemesini sağlayan bu pozisyon birleşmenin kolaylaşmasına yardımcı olur.

3-)Toplumda erkeğin üstte olduğu pozisyonlar daha sıklık ile kullanılan pozisyonlardır. Bayanlar genel olarak erkeğin üste olduğu pozisyonları daha çok tercih eder. Eşler ilişkiye bu pozisyon ile başlayabilecekleri gibi ilerleyen zamanlarda erkeğin orgazm durumuna göre pozisyonda değişiklik yaşayabilirler.

4-)Misyoner pozisyon olarak adlandırılan bayanın altta olduğu ve öpüşmeye de elverişli olan bu pozisyonlar ilişkide hareket özgürlüğü isteyen bazı kadınların hoşuna gitmeyen bir pozisyondur.

 Bayanın Üste Olduğu Cinsel Pozisyonlar

1-)Misyoner pozisyon olarak bilinen kadının alta erkeğin üste olduğun pozisyonun tam olarak karşıtı bir pozisyondur.  Bu pozisyon içerisinde eşler birbirinin yüzüne bakar durumdadır ve bu durum sebebi ile öpüşmeleri ve birbirlerini okşayabilmeleri muhtemeldir.

2-)Kadının üstte olduğu bu pozisyon eşleri en çok zevk duygusu içerisinde olduğu pozisyon olarak adlandırılmaktadır.

3-)Bayanın üstte olduğu ata biner gibi olduğu bu pozisyon seks sırasında ilişkinin süresinin ve ne denli şiddetli olması gerektiğini belirlemesine yardımcı olmaktadır. bayan bu pozisyona diz çökerek başlayıp ilerleyen aşamalarda isteğine bağlı olarak pozisyonda değiştirebilirler.

4-)Bu pozisyonlarda genel olarak bayanın kısa ve erkeğin uzun olduğu durumlarda tercih edilmesi daha uygun olmaktadır.  Bayan bu pozisyon eşliğinde erkeğinin ağırlığını üzerinden atmış durumadır ve bu durum birleşmenin derinliğini ve şiddetini arttırabilir.

5-)

Bayanın erkeğin üzerine oturur pozisyonda olduğu bu pozisyon ters bir hareket bayana acı verebilir ve bu pozisyon gebe kalmak isteyen bayanlar için uygun bir pozisyon değildir.

 Çiftlerin Yan Yana Olduğu Pozisyonlar

Eşlerin birbirlerinin ağırlıklarını taşımak zorunda kalmadıkları ve aynı zamanda birbirlerine sarılıp öpme fırsatı da yakaladıkları bir cinsel ilişki pozisyonudur. Ancak bu pozisyon gerekli kadar orgazm ve uyarılma olanağı sunmaması sebebi ile eşler arasında çok fazla tercih edilmemektedir.

Ayakta Olan İlişki Pozisyonları

 

Genel olarak acele ilişkilerde tercih edilen ilişki pozisyonudur ve bu pozisyonun bazı durumlarında boy sorunun ortadan kalkabilmesi için erkekler eşlerini kaldırmak zorunda kalabilmektedirler.  Boy sorunu nedeni ile bayanı kucağına alan erkek zaman içerisinde yorulabilir. Bu durum bayanın ayağının altına koyulacak bir nesne ile çözümlenebilmektedir.

Etiketlerimiz:

Yorum Yaz