Bayanların Sağlıklı Cinsellik Adına Yapmaması Gerekenler

Bayanların Sağlıklı Cinsellik  Adına  Yapmaması Gerekenler

Evlilik yaşamında sağlıklı cinsel ilişkinin yaşanması oldukça önemlidir. Cinsel yaşamınız sırasında yapmış olduğunuz bazı davranışlar eşinizin sizden uzaklaşmasına sebep olabilir. Kadınların  ilişkilerinde yapmış olduğu bazı hatalar vardır ve bunlar eşinin cinsel yaşamda sizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.

bakimsiz-olmak

Bakımsız Olmak

Kadınların çoğu bu hataya düşmektedir. Uzun süre ilişkilerinde ya da evliliklerinde kadınlarda rahatlamanın olması ile birlikte kişi bakımsız olarak dolaşmaya başlar bu durum kendisine olduğu kadar eşinize de saygısızlık olarak algılanmaktadır. Evinizde bile olsanız kendinize yapacağınız hafif makyaj giyeceğiniz güzel kıyafetler ile eşinizin dikkatini çekebilir ve onun cinsel yaşamda size karşı istekli olmasını sağlayabilirsiniz.

Anneliği Hayatınızın Her Alanına Almak

Anne olmak her bayan için en kutsal görevlerden birisidir. Anneliği hayatınızın merkezi olarak görmeniz ve eşinizi ihmal etmeniz cinsel yaşamda eşinizin size karşı ilgisinin zaman içerisinde azalmasına sebep olacaktır.  Herşeyin yerini ayrı tutmalısınız, yatak odanız sınırları içerisinde eşinizi ihmal etmemeli ve anneliği yatak odanızda bir kenara bırakarak eşinize önem vermeli ve bu aşamada seksi sadece bir görev olarak yapmamalı, eşinize karşı arzu ve istek duyduğunuzu ona belli etmelisiniz.

cinsel-yasamda-yeniliklere-kapali-olmak

Cinsel Yaşamda  Yeniliklere Kapalı Olmak

İlişki esnasında yeni fikirlere açık olun ve ilişkinin seyrini sürekli olarak eşinize bırakmayın. Her koşulda yeni fantezilere açık olmaya ve yeni fikirler öne sürmeye açık olun. Hep aynı pozisyonlarda ilişki yaşamak eşinizin de zaman içerisinde sıkılmasına sebep olacaktır. İlişki esnasında onu heyecanlandıracak pozisyonlarda  bulunun ve onun istediği şekilde ona özel olarak hazırlanın. Bu durum eşinizin çok hoşuna gidecektir.

esinizi-dinlememek

Eşinizi Dinlememek

Cinsel yaşamda eşinizin istek ve arzularını dinlememek onu zaman içinde size karşı ilgisinin azalmasına sebep olacaktır. Eşinizin cinsel yaşamınızı canlandırmak adına size sunacağı farklı fantezi fikirlerini hemen kulak arkası yapıp ona hayır demeyin. Ara sırada olsa bazı şeyleri dinleyerek eşinizin fikirlerine açık olmalısınız. İlişki sırasında her anın kontrolünün sizde olmasına gerek yok biraz da kendinizi eşinizin ellerine bırakın.

Odaklanma Sorunu Yaşamayın

Cinsel ilişki sırasında gün içerisinde başınızdan  geçen olayları tekrar etmeniz bir anlamı yok.  Yaşamış olduğunuz tüm olumsuz olayları sorunları bir kenara bırakın. Hatta olumsuzlukların hepsini yatak odanızın dışında bırakın. Yatak odanızda sorunları konuşmak yerine eşiniz ile ilgilenin, sekse odaklan ve eşinizin sizin doğrultunuzda daha fazla zevk alacağını aklınızdan çıkartmayın.  Ön sevişme esnasında aklınıza gelen bütün sorunları bir kenara bırakın ve o an sadece ilişkinizi düşünmenizde fayda olacaktır.

Etiketlerimiz:

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ayşe ayşe dedi ki:

    son derece doğru bir makale. bayanın evde ya da başka yerde erkeğin ilgisini çekebilmek adına bakımlı olması gereklidir.

Yorum Yaz